CNC-svarv från troligtivs början av 80-talet
Maskinnummer: 432
Styrsystem: Siemens
Dubbavstånd: 750 mm
Verktygsrevolver: 8 platser VDI-40 + 8 platser 25x25
Maskinvikt: ca 2500 kg
Se bilder för fullständig specifikation.
Verktyg samt viss dokumentation enligt bilder ingår.
Maskinen har endast använts för forskning och utbildning och går att provköras. Maskinen är att betraka i bruksskick med mindre defekter.
Säljaren är behjälplig med elektrisk urkoppling.