Duschdörr Arrow Free Mini är en svängd, vändbar duschdörr tillverkad i 6 mm härdat säkerhetsglas och silverblanka profiler.
Duschdörrens speciella böj gör att den kan monteras både mot en vägg och i ett hörn. Dörren kan kombineras med andra duschdörrar/väggar.
Flexibla mått i hörn från 100 mm till 1000 mm. Höjdjustering med distansbrickor på 2 och 5 mm (båda = 7 mm). Duschdörren är vändbar. Rördragning i väggprofil möjlig upp till 45 mm från vägg (10/12/15 mm).
Detta ingår
- 1 st inåt- och utåtgående duschdörr
- 1 st silverblank väggprofil
- Stängning med magnetlist
- Ställbara lyftgångjärn
- Släplist mot golv
Varumärke Arrow
Art.Nr. 5201-95
Höjd 1900 mm
Profil Silverblank väggprofil
Handtag Handtag in- och utsida
Serie Free
Antal Dörrar 1 st
Glastyp Klarglas
Placering Hörn/Vägg
Material Härdat säkerhetsglas
Form Rund
Typ Duschdörr
Bredd 800-820 mm
Glastjocklek 6 mm
RSK-nr 7390433
EAN-nr 7391551520196
Observera att första visningsbilden är en produktbild från tillverkaren.
Dessa produkter är en blandning av helt nya produkter, visnings/skyltexemplar, demoprodukter, returvaror samt enstaka emballage- och transportskadade objekt.
Repor och skador kan förekomma! Alla produkter är ej uppackade för fotografering och kan således ej garanteras skick. Objekten säljs i befintligt skick och omfattas EJ av garanti!