NISSAN NP300 från 2012 i väl använt skick då den använts som fordon inom gruvbranchen. Den har endast 11267mil på mätaren, men det finns gott om slitage utvändigt i form av repor, skav, bucklor och skador. Invändigt är den väldigt smutsig, men har överdragsklädsel fram som besparat från visst slitage.
Bilen är endast enklare testad, och startar och verkar gå ok, vid ett enklare test verkar den växla som den ska mellan 2wd / 4wd.
Ingen djupare test är gjord på dess funktioner och utrustning.
Servicelampa lyser, finns handskriven lapp att oljebyte skett vid 101891km 19/9-2019
Besiktad och godkänd till 2021-01-31.
1 nyckel med fjärr.
Står på plåtfälgar med gruvdäck som är väl slitna.
Kupevärmarkabel som syns på bilden medföljer ej.