Minigrävare från Takeuchi med 1751 timmar på timräknaren vid dokumentation.
Modell: TB016
Årsmodell: 2008
Timmar: 1751
Serienummer: 11618762
Totalvikt: 1620 ton
Effekt: 10.1 kW
Utrustning:
Planeringsskåp
Schaktblad
Tilt-fäste Tiltman TM30110-204
AC
Radio/CD
Arbetsbelysning
Övrig info om maskinen:
Glasruta på vänster dörr saknas
Sprickor och hål förekommer på gummilarver
Rost och repor förekommer
Maskinen är i övrigt i normalt bruksskick inga synliga läckage från hydraulik.
Släpet säljes separat! Se objekt 590171!