Auktionen avslutas

Torsdag, 2019-08-15 13:36

Auktionen avslutad

Har du några frågor?

William Grönlund

Minigrävare Takeuchi TB016 (1751 tim) -08

  • 590170
  • 14171 Segeltorp
  • Sverige
Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp

Minigrävare från Takeuchi med 1751 timmar på timräknaren vid dokumentation.

Modell: TB016
Årsmodell: 2008
Timmar: 1751
Serienummer: 11618762
Totalvikt: 1620 ton
Effekt: 10.1 kW

Utrustning:

Planeringsskåp
Schaktblad
Tilt-fäste Tiltman TM30110-204
AC
Radio/CD
Arbetsbelysning

Övrig info om maskinen:

Glasruta på vänster dörr saknas
Sprickor och hål förekommer på gummilarver
Rost och repor förekommer
Maskinen är i övrigt i normalt bruksskick inga synliga läckage från hydraulik.

Släpet säljes separat! Se objekt 590171!

  • OBS! Detta är en tvångsförsäljning då objektet tillhör ett konkursbo. I enlighet med våra allmänna villkor är det därmed inte möjligt att reklamera detta köp.
    Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Objektet säljes i befintligt skick och är endast enklare beskrivet, EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
    OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Kontakta ansvarig handläggare för intresseanmälan om visning.

  • Då budgivare har en undersökningsplikt av objektet rekommenderas starkt att man går på visningen. PS är inte ansvarig för om budgivaren försummar sin undersökningsplikt.

Enligt ök med ansvarig handläggare

  • Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid (minst 1-2 bankdagar innan utlämning). Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället.
    Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Konkurs

OBS! Detta är en tvångsförsäljning då objektet tillhör ett konkursbo. I enlighet med våra allmänna villkor är det därmed inte möjligt att reklamera detta köp.