Hjulgrävare Wacker Neuson EW65 med dumperkärra och Tillbehör
Hjulgrävare från Wacker Neuson
Modell: EW65
Typ Version: E14-02
Kraft: 45.50 kW
Tillverkad: 2016
Drifttimmar: 1164 h
Välskött hjulgrävare med tillhörande dumperkärra och skopor. Maskinen är utrustad med rototilt, varselljus, extra ljusramp, backkamera m.m. Mindre repor och skav förekommer runt om ekipaget.
Vattenkylld Perkins turbo diesel typ 404F-22T Steg 3b/Tier IV
Trippelbom, dubbelhjul 7.50x15, Schaktblad bak, Rotella, arbetsbelysning Fram/sidled/bom, led-lampor, luftfjädrad förarstol, proortionsstyrning, ventil oljeserv.
Engcon snabbfäste
Engcon redskapsfäste ET65/EW65
Engcon Planerskopa
EC Kabelskopa
EC Asfaltsskärare
EC Tjälrivare
SwePol Stendumper 5-ton i normalt bruksskick.
Maskinen gick bra under enklare test vid dokumentation.
Ekipaget införskaffades 2016 för totalt: 1 247 000:- exkl. moms