Golf A5 1.6 MultiFuel E85 från Volkswagen.
Tillverkningsår: 2008.
Fordonet är i dåligt skick, under testkörningen startades bilen med startkablar, båda framfjädrarna är av och det låter när man kör. Bucklor rost och repor förekommer runt om bilen, se bilder. Backspeglarna är defekta.
Mätarställningen: 171937 km.
Fordonet är försett med trängselskattsskuld som kommer följa fordonet, vid publiceringen av auktionen är skulden på 2387 kr.