Fiat 124 Sport Spider med 1,6 liters motor.
Förgasare utbytt mot Weber 34DMSA som ger lite extra effekt mot originalets 110hk.
14" Compomotive aluminiumfälgar.
En kul bil för sommarens soliga dagar.
Bilen är i bruksskick. Omlackerad i röd kulör (original är i mörkgul nyans som kan ses i motorrummet), lackrinningar finns.
Spricka i lacken på höger bakskärm (se bild).
Rost finns på karossen undertill bakom hjulhusen (se bilder, detta är ej synligt utan att krypa under bilen).
Slitage finns på inredning och saknar vissa detaljer, bland annat solskydd.
Kupéfläkt fungerar ej.
Nya dörrsidor medföljer.
Kör som den är eller ett bra ämne för renovering.