Redskapsbärare Lundberg 345 LSE 6200 med vikplog och sandspridare
Kommentar:
Maskinen är i normalt bruksskick. Vid enklare genomgång fungerar upptäcks inga direkta problem. Mindre glapp i midjan och generellt slitage för ålder och timmar.
Displayen för timmar är defekt, så detta är okänt. Se sista bilden.
Fabrikat: Lundberg Hymas
Modell: 345 LSE 6200
Tillverkningsår: 2011 - I Trafik 2012, Reg Nr: CXJ233
Totalvikt (kg): 8500 kg, lastvikt Max 2620 kg
Serienummer: 114984
Chassityp: Midjestyrd
Transportmått (m): Längd 5200 mm Bredd 1920 mm
Motoreffekt: 122 hk / 90 kW
Driftform: Diesel
Utrustning: Centralsmörjning, Redskapsfäste, Roterande varningsljus, Joystick kontroll
Skick på objekt: Normalt
Vikplog
Tillverkare: Drivex
Modell: VP24-Trima
Serienummer: E18434
Tillverkningsår: 2012
Vikt: 620 kg
Sandspridare
Tillverkare: Fjärås of Sweden
Modell: 700/1500
Tillverkningsår: 2014
Serienummer: 9044
Vikt: 340 kg
Säljes i uppdrag för leasingbolag. Inköpt 2019 för 720000kr exkl. moms