Uppdaterad info 27/1.
Toyota Avensis 2.0 Touring Sports -16
Regnr: DZB312
Normalt skick. Överlag känns bilen bra och i gott skick.
Servicehistorik finns i bifogad pdf-fil nedan. Klicka på länk nedan.
Sommardäck monterade (ej vinterdäck). Finns eventuellt lösa däck (ej fälg) på däckhotell att hämta ut av köpare, kan ej garanteras men ganska stor chans.
Inga kända fel i motor och växellåda.
Smutsigt tyg i säten, beror på barn/barnstolar.
Litet fönster vid höger backspegel är trasigt.
Mindre buckla finns på vänster framdörr (nere till vänster)
Lite repor/bucklor på bakre stötfångare.
Spricka vindruta. Ej i synfält men lång/stor. Vindruta bör bytas.
Bilen säljs skuldfri.
Skatt betald. Vägtullar betalda.
Leasingen är löst men omregistrering till köpare kan komma att ta några extra dagar beroende på borttag av leasingspärr som dragit ut på tiden. Fått bekräftelse att leasing är löst på mail, men finansbolag är sena med att ta bort leasingspärr.