Nissan Navara från 2018 som endast snart gått 3050 mil enligt mätaren.
Observera att detta fordon är av modellen med 5 års nybilsgaranti, dvs drygt 2 års nybilsgaranti kvar, och inga kända mekaniska fel idag.
Senaste grundservicen är gjord 21-03-29/30422 km.
Bilen står på grova sommardäck 225/75 R16/Plåtfälgar. De däck/fälgar som sitter på bilen är de som följer med köpet. Inga andra.
Bilen har använts i gruvindustrin.
2 st startnycklar.
Anmärkningar.
Det finns stenskott, ytrost, skav, repor och mindre bucklor på bilen.
En större buckla på bakstam/lucka.
Matt i lack, smutsigt motorrum samt smutsigt innertak.
På senaste besiktning blev bilen godkänd. Men det är inskrivet för hand att färdbroms vänster bak är lite pulserande.
Endast lättare testad. Fel kan förekomma som vi ej upptäckt.
Ungefärliga fraktpriser inom Sverige.
Stockholm. 5.055 kr exkl moms
Göteborg. 8.243 kr exkl moms
Malmö. 9.278 kr exkl moms.
OBS: VIKTIG INFO FÖR UTLÄNSKA KÖPARE.
Om bilen säljs utanför Sverige/Export så kommer registreringsskyltar att plockas bort. Det är då upp till dig som köpare att ta med egna registreringsskyltar eller söka tillfälliga registreringsskyltar hos transportstyrelsen.
Vi på PS Skellefteå har eventuellt tillgång till lastramp så bilar kan köras på direkt på lastbilen. (bakifrån) Skall lastramp användas så måste vi få veta det senast en dag före så att vi kan kontakta företaget som äger lastrampen och boka in den.
Utländska köpare måste maila ansvarig handläggare för tid för utlämning.
Kommer inte köpare själv så måste köparen maila vem som kommer samt personens körkort och hämtar fordonet. Är inte detta gjort så lämnas inte fordonet ut.
Fraktbolaget måste uppvisa ex fakturan på fordonsköpet så att vi vet vad som skall lämnas ut.
Vi rekommenderar att utländska köpare ordnar med egen frakt. Exempel: MULLO Transport.