Volkswagen Transporter med modellår 2017 i normalt skick sett till miltal och ålder. Utrustad med b.la 4 x Rhino takräcken, dragkrok, integrerad telefoni och ett verkstadsinrett skåp.
Övrig utrustning:
100 Komfortpaket med dubbelsäte
1D1 Dragkrok, fast (inkl. släpstabilisering)
1G2 Reservhjul i stål med normaldäck
1S1 Fordonsverktyg och domkraft
2V5 FRISKLUFTINSUG MED AKTIVTKOLFILTER
3SJ Dubbelsäte på passagerarsidan fram höger, i 1:a sätesraden
7X1 ParkPilot bak
9CB LED-lastutrymmesbelysning
9WT Car-Net App-Connect
9ZX Mobiltelefongränssnitt
KH1 Värmeväxlare bak
P4A Ljus & sikt
PW2 Extravärmare för vatten med programmerbar kupévärmarfunktion och fjärrkontroll
ZE7 Multifunktionsläderratt (3-ekrad) och växelknopp i läder
ZH2 DUBBLA BAKDÖRRAR UTAN FÖNSTER
ZI6 RADIO "COMPOSITION MEDIA"
Fordonet startade och gick normalt vid enklare testkörning utan någon direkt anmärkning. Interiört så känns fordonet genomgående normalt i visuell bedömning, där slitage på säte samt efter brukande förekommer, en genomgång och tvätt av klädsel kan behöva göras.
Exteriört så förekommer stenskott/spricka i vindrutan, mindre plåtskada/buckla och repor/skav runtom fordonet.
Det finns rester från tidigare klistermärken på karossen, Se bilder för en bättre uppfattning!
Fordonet säljs med avdragbar moms.
Eventuella fordonsrelaterade skulder medföljer fordonet, du kan läsa mer om detta här: https://transportstyrelsen.se/sv/vagtrafik/Fordon/Fordonsrelaterade-skulder/
Vi rekommenderar att du som köpare själv kontrollerar det aktuella skuldläget innan du budar på bilen. Detta görs genom att ringa till Transportstyrelsens talsvar på telefon 0771-141516.
•OBS! Om bilen säljs utanför Sverige/ Export så kommer registreringsskyltarna att plockas bort. Fordonet levereras avställt och utan försäkring för att transporteras på väg.