Volkswagen Transporter från 2007.
5-cylindrig 2.5-liters turbodiesel på 130hk/340nm kopplad till 6-växlad låda och fyrhjulsdrift.
5-sitsig med skiljevägg. Verkstadsinredd med hyllor och lådor. Utrustad med bullbar i fronten och tre extraljus, sidesteps, takvinge, dragkrok samt AC.
Bilen har gått 46800+ mil. Gott om rost på karossen. Oklart hur bärande delar ser ut. Bucklor, repor och skav finns. Frontruta sprucken. Bilen är obesiktigad.
OBS Trängselskatt och förfallen fordonsskatt följer med fordonet som är i skrivande stund 5053 kr och betalas av köparen.