Matsalsmöbel 11 delar Barockstil 1800/1900-tal
Bord längd ca: 160 cm, utdragsskivor 2 st. ca: 60 cm vardera
bordets totala längd ca: 280 cm.
8 st. stolar sitsar i sammet rygghöjd ca: 115 cm.
2 st. Karmstolar sitsar i sammet rygghöjd ca: 122 cm.
Bruksslitage, märken och repor smärre bruksslitage på klädseln.