



Nu har vi en ny typ av bod som kan användas som orangeri att driva upp tomatplantorna och pelargonerna i.
Den passar även bra som poolhus.
Boden är 2,5 meter djup och 4,0 meter bred. Invändig höjd är 203 cm och totalhöjd cirka 2,3 meter.
Den tillverkas i block och går bra att köra på en rejäl släpkärra. Vi kan även hjälp till med transport.
Stommen är gjord av 45X70 reglar med liggande 22 mm fasadpanel. Takåsar av 45 X 195 reglar med en lutning på cirka tre grader. En dubbeldörr (ladugårdsdörr)125X185 cm i mitten och ett fast fönster 50X140 cm (glasskiva) på båda sidor om dörren.
Knutbräder, smyg och foder och vindskivor följer med i grovkapad längd. Golv ingår ej.
Boden är bara provmonterad och sedan isärskruvad igen för att enkelt kunna köras på släpkärra.
Följande ingår:
4 st färdigspikade väggblock
7 st takåsar varav två med panel påspikad (gavelspetsar)
Knutbräder, vindskivor, smygbräder och foderbräder
1 st friggebodsdörr 80X185 cm med gångjärn
8 st glasskivor
Golv ingår ej.
Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.
Du vinner auktionen
När auktionen avslutas och du har högsta budet vinner du objektet om reservationspriset är uppnått.
Betalning
Betala smidigt med faktura eller swish inom 48 timmar.
Hämtning eller leverans
Välj mellan upphämtning i 58595 Linköping Östergötland Sverige eller leverans.
Klart!
Grattis till ditt nya objekt – och tack för att du köper cirkulärt!
Vi hjälper er genom hela försäljningen – från värdering till avslutad auktion.

300 SEK

2 500 SEK

900 SEK

3 200 SEK

5 100 SEK

4 200 SEK

8 700 SEK

400 SEK