Rymlig bil med extra uppfällbart säte i lastutrymmet godkänd för 6 passagerare.
Bra standardutrustad med bland annat glassoltak.
Bilen säljs för polismyndigheten i Värmland som använt den för intern personaltransport.
Enligt brukaren är service utförd på märkesverkstad , det medföljer inga servicedokument och PSauction har ej undersökt servicehistoriken. På display anges service inom 10 dagar.
Utvändigt är lacken sliten med lackrevor och stenskott ( se foton)dock inga större skador. Invändigt finns spår av slitage samt spår av pälsdjur i lastutrymmet.
Sommardäck med slitet men godkänt mönster. Medföljer dubbdäck på orginal alufälgar.
Vid kortare provkörning känns bilen normal , man kan höra lite gnissel från motorremmar.
Det medföljer 2st startkort,ett av korten ger ingen signal. PSauction har ej utfört fullständig teknisk test av bilen.
Leveransort Charlottenberg i Värmland.