Auktionen avslutas

Tisdag, 2025-05-20 14:52

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Kryokabin, Cryomed PRO, 2020

  • 1304467
  • 58273 Linköping

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 7530kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp

Kryokabin Cryomed Pro 2020

  • Professionell kryokabin Cryomed Pro 2020, inköpt 2022, i mycket gott skick. 
  • Endast använd ett fåtal gånger.
  • Kabinen är konstruerad för helkropps-kryoterapi och drivs med flytande kväve för att sänka kroppstemperaturen snabbt och säkert. 
  • Utrustad med CE-godkända elektroniska system och en 10-tums pekskärm för enkel hantering.

Info:

  • Modell: Cryomed Pro 2020
  • Strömförsörjning: 230V, 1-fas, 50 Hz, 16A
  • Kapslingsklass: IP40
  • Mått:
    • Höjd: 2440 mm
    • Bredd: 1600 mm
    • Djup: 1016 mm
  • Vikt: 350 kg
  • Temperaturintervall: -120°C till -180°C
  • Styrning: 10” pekskärm och fjärrstyrning via Wi-Fi (kan kontrolleras med smartphone eller surfplatta)
  • Säkerhetsfunktioner:
    • Öppna-dörr-sensor
    • Huvudpositioneringssensor
    • Operatörssensor
    • Kvävenivåsensor
  • CE-märkt: Ja

Anmärkningar:

  • Skick: Nyskick, endast använd vid ett fåtal tillfällen.
  • Ingår: Komplett standardutrustning från Cryomed.
  • Nypris: 537 000 SEK

Länk till tillverkares hemsida för mer information: https://cryomed.pro/equipment/cryosaunas/cryomed-pro/

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.