Auktionen avslutas

Måndag, 2025-10-27 10:15

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Wells Johnson HVP™ & VTS™ – High Volume Precision Auto-Graft System (komplett kit)

  • 1305275
  • 43153 Mölndal

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 9412kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Fabrikat Wells Johnson
Modell Modell 1: HVP Auto Graft Infuser, Modell 2: VTS (Vibratory Tissue Separator)

System: HVP™ Auto-Graft Infuser + VTS™ Vibratory Tissue Separator

Användningsområde: Högvolyminfiltration, liposuction/lipoaspiration, slutet system för uppsamling, separation och reinjektion av fett (t.ex. kropp/ansikte/bröst). Kompatibelt med tumescent-teknik.

Specifikationer:

  • Tillverkare: Wells Johnson

  • Modell 1: HVP Auto Graft Infuser

    • Produktnummer: 20-8200-00

    • Serienummer: 02560115

    • Strömförsörjning: 115–240 V AC, 50/60 Hz, 3 A

  • Modell 2: VTS (Vibratory Tissue Separator)

    • Produktnummer: 18-2821-00

    • Partnummer: 20-1828-00

    • Strömförsörjning: 240 V AC, 50/60 Hz, 1 A

  • Fotpedal 1: Air-Seal 41SH12

    • Kapacitet: 20 A, 125–250 V AC

    • Tillverkare: Linemaster, USA

  • Fotpedal 2: Nouvag Footcontrol Vario

    • Referensnummer: 1501nou

    • Serienummer: 4498F1409R

    • Skyddsklass: IPX8

    • Tillverkare: Nouvag AG, Schweiz

Tillbehör och övrig information:

  • Flera uppsättningar slangar, lock och filter (steriliserade efter senaste användning och förseglade)

  • 2 st 2000 ml behållare

  • Ramar och kopplingar för infusionssystem

  • Diverse tätningar och förbrukningsmaterial

  • Komplett  uppsättning, se bilder för mer information

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.