Auktionen avslutas

Onsdag, 2025-03-12 12:26

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

37 st Solpaneler Maysun Solar MS550MB-72H 550W Silver

  • 1325105
  • 51250 Svenljunga

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 464kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Skick på objekt Ny/oanvänd

Många paneler är kantstötta!
Antal bypass-dioder 3
Antal celler 144
Cellmaterial Monokristallin
Drifttemperaturområde -40 ... 85 °C
Effekt 550 W
Effekttolerans -3 ... 3 %
Färg ram Silver
Glas med antireflexbeläggning Ja
MPP-effekt (STC) 550 Wp
MPP-spänning (STC) 40.9 V
Max. systemspänning 1500 V
Med anslutningskabel Ja
Moduleffektivitet 20.9 %
Ram Ja
Spärrströmsbelastning 25 A
Tomgångsspänning 49.62 V
Längd 2279 mm
Bredd 1134 mm
Höjd 30 mm
Längd kabel 1500 mm
Vikt 29 kg
Totalvikt inkl. emballage: ca 1045 kg

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Detta objekt går att få fraktat. 

För fraktoffert vänligen kontakta Frakt@ps.se i god tid innan auktionsavslut.

Vi skickar vanligtvis din vara inom 5-7 arbetsdagar efter erhållen betalning

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Ha gärna fakturakopia till hans när ni kommer till  utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.