Inkl några nya filter
Husqvarna A25 är en kompakt luftrenare för att minska mängden byggdamm i luften vid renovering, slipning, sågning och efterstädning. Med ett luftflöde på 540 m³/h fångar den upp damm från bland annat betong, trä, gips och metall, och den rekommenderas för utrymmen upp till 25 m². Maskinen kan användas som fristående luftrenare eller för att skapa undertryck i en avgränsad arbetszon.
Filtreringen sker i två eller tre steg med förfilter och HEPA-filter, och aktivt kolfilter finns som tillval när även lukt behöver reduceras. Filterstatusen visas med LED-ljus på framsidan, så att du ser när det är dags att byta filter och kan planera underhållet utan onödiga stopp.
A25 är byggd för tuff användning på byggplatsen. Höljet är IPX4-klassat och kan spolas av när filtren tagits ur, och den stapelbara konstruktionen med handtag på alla sidor gör maskinen lätt att bära, transportera och förvara. En förvaringsficka på baksidan håller sladd och tillbehör samlade.















