Auktionen avslutas

Tisdag, 2025-06-03 12:26

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

MG Midget 0.95 Manuell, 50hk -1961

  • 1364388
  • 26291 Ängelholm

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 2622kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Fabrikat MG
Modell Midget
Registreringsnummer AXD106
Chassinummer/VIN 13799
Årsmodell 1961
Tillverkningsår 1961
Motor 0.95
Motoreffekt 50
Växellåda Manuell
Drivmedel Bensin
Chassityp Cab
Tjänstevikt (kg) 770
Max släpvagnsvikt, B-körkort (kg) 3500
Färg Vit
Servicehistorik ,
Besiktad (datum) 2011-06-29
Besiktas senast Juni-Oktober

MG Midget 0.95 Manuell, 50hk, 1961

Renoveringsobjekt

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

PS Auction kan ej ombesörja frakt på detta objekt. Ni som kund har alltid möjligheten att själv anlita en transportör / speditör.

OBS! Att objekten inte är packade/emballerade om inget annat sagts

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Ha gärna fakturakopia till hans när ni kommer till  utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.