Auktionen avslutas

Onsdag, 2026-06-24 13:21

5D 18H 47M

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

SERVICEAVGIFT: 16% av vinnande bud , minst 250 SEK (EXKL 25% MOMS)

Nuvarande bud

300 SEK

300 SEK = 27.48 EUR

exkl 25% moms

Inget reservationspris

DITT BUD MÅSTE VARA MINST 400 SEK

SEK

Har du några frågor om objektet?

Customer Support

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Dubbel Kylskåp - Inomak CEP2144

  • 1525451
  • 42438 Agnesberg
Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Fabrikat Inomak
Modell CEP2144

Kylskåp - Inomak CEP2144

  • Tillverkare: Inomak
  • Modell: CEP2144
  • Mått ca: 1440×868×2100 mm
  • Köldmedium: R290
  • Spänning: 230V
  • Märkström: 5,5 A
  • Klimatklass: 5
  • Som ny

Se bilder för att få en uppfattning om objektet.

Anmärkningar

OBS! Objektet behöver delvis demonteras för att kunna få ut ur lokalen den står i. Huven på ovansidan och dörrar behöver plockar ned för att man ska kunna få ut den. Detta ombesörjs utav köpande kund. 

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

PS Auction kan ej ombesörja frakt på detta objekt. Ni som kund har alltid möjligheten att själv anlita en transportör / speditör.

OBS! Att objekten inte är packade/emballerade om inget annat sagts

Ingen planerad visning på dessa objekt.

Måndag 29 Juni 2026 09:00 - 12:00

Adress för utlämning: Kommer på fakturan

Datum & tid: 29/6 klockan 09:00-12:00

Övrigt information kring utlämning:

  • Utlämningen sker från säljande kunds lokaler
  • Eventuell demontering/Nedmontering utav objekt görs utav köpande kund och ska ske på ett fackmannamässigt sätt. Eventuella skador på lokalen debiteras till köpande kund
  • Det finns inte någon form utav lasthjälp/bärhjälp på plats under utlämningen
  • Medtag rätt redskap och verktyg för att hantera vunna objekt
  • Fakturan måste vara betald och registrerad hos PS Auction vid tillfället för utlämningen
  • PS personal kommer finnas på plats under utlämningen. 

Vid övriga frågor vänligen kontakta Customer Support 

  • Telefon: +46771101100
  • E-post: info@ps.se

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Ha gärna fakturakopia till hans när ni kommer till  utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avveckling

Ett bolag ska lägga ner en del av sin verksamhet och behöver då hjälp med att tömma lokaler och sälja av utrustning de inte längre behöver. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.