Auktionen avslutas

Måndag, 2026-06-22 11:06

3D 9H 47M

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

SERVICEAVGIFT: 16% av vinnande bud , minst 250 SEK (EXKL 25% MOMS)

Nuvarande bud

100 SEK

100 SEK = 9.16 EUR

exkl 25% moms

Inget reservationspris

DITT BUD MÅSTE VARA MINST 200 SEK

SEK

Har du några frågor om objektet?

Miran Gacanica

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

2 st Nya/oanvänt klädskåp 3-fack – Sarpsborg Metall

  • 1535772
  • 69230 Kumla

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 142kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Skick på objekt Ny/oanvänd

2 st Nya/oanvänt klädskåp 3-fack – Sarpsborg Metall

  • Klädskåp avsett för förvaring av arbetskläder och personliga tillhörigheter. Utrustat med tre separata fack, vardera med klädstång och krokar.

Specifikationer:

  • Fabrikat: Sarpsborg Metall
  • Typ: Klädskåp / personalskåp
  • Antal fack: 3
  • 2 st 

Mått och vikt:

  • Bredd: cirka 55 cm
  • Djup: cirka 90 cm
  • Höjd: cirka 190 cm

Övrig information:

  • Tre låsbara skåpfack
  • Klädstång med krokar i respektive fack
  • Levereras på pall
  • Oanvänt, emballage och skyddsmaterial delvis kvar på skåpet
  • Nycklar och låsfunktion ej kontrollerade
  • Fabrikat enligt märkning: Sarpsborg Metall

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

PS Auction kan ej ombesörja frakt på detta objekt. Ni som kund har alltid möjligheten att själv anlita en transportör / speditör.

OBS! Att objekten inte är packade/emballerade om inget annat sagts

...

Visning av detta objekt är ej möjligt.

Tisdag 30 Juni 2026 09:00 - 12:00

Utlämning sker Tisdag 2026-06-30 mellan klockan 09:00 - 12:00. Adress kommer på fakturan

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Ha gärna fakturakopia till hans när ni kommer till  utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.