Auktionen avslutas

Torsdag, 2026-07-30 10:52

23H 11M

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

SERVICEAVGIFT: 16% av vinnande bud , minst 400 SEK (EXKL 25% MOMS)

Nuvarande bud

1 100 SEK

1100 SEK = 99.64 EUR

exkl 25% moms

Reservationspris ej uppnått

DITT BUD MÅSTE VARA MINST 1 200 SEK

SEK

Har du några frågor om objektet?

Cecilia N

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 122kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp

Hastighet: 0,5-6,0 km
Lutning: 3 manuella nivåer
Gåyta: 50 x 140 cm
Skrivbord ca 100 x 79 cm
Max användarvikt: 130 kg
Egenvikt: ca 105 kg
Gåbandet är nytt och omonterat.

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

PS Auction kan ej ombesörja frakt på detta objekt. Ni som kund har alltid möjligheten att själv anlita en transportör / speditör.

OBS! Att objekten inte är packade/emballerade om inget annat sagts

Jönköping

Efter överenskommelse med handläggaren.

Efter överenskommelese. Kan tidigast hämtas v.31!

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Ha gärna fakturakopia till hans när ni kommer till  utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.