Auktionen avslutas

Söndag, 2026-07-19 18:38

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du några frågor om objektet?

Cecilia N

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

4 st Solpaneler med LED-lampor för Uppfarter och Trädgårdar - Fri frakt

  • 1554393
  • 00000 WEBBLAGER

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 30kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp

Totalt 4 st solpaneler och 4 st lampor.

Används för att belysa uppfarter, ingångar, trädgårdar och andra utomhusområden under natten för att öka synligheten och avskräcka inkräktare.

Drivs av solenergi, bidrar till minskade elkostnader.

Medföljande fjärrkontroll som möjliggör byten mellan olika belysningslägen, vilket gör den mångsidig för olika scenarier och behov.

Med möjligheten till separat installation av solpanelen och ljusarmaturen, kan enheten anpassas för att maximera solljusupptagningen oberoende av var ljusarmaturen behöver placeras.

Automatisk belysning: Sensorer för rörelse och skymning till gryning, vilket innebär att den automatiskt kan tändas när det blir mörkt eller när rörelse upptäcks.

Storlek: 140 * 110 * 50mm (lampa), 140 * 80mm (solpanel)
Solpanel: 5.5V/1.5W
Kabellängd: 5m
Batteri: 18650/1800mah
Material: ABS+PC
Färgtemperatur: 6500K
Vattentät betyg: IP65


För mer information, se "Bruksanvisning" nedan:

Bruksanvisning

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Objektet skickas automatiskt då frakt ingår (endast inom Sverige).

Objektet skickas vanligtvis inom 3-5 arbetsdagar efter erhållen betalning. Objektet hanteras direkt av säljande part och ej på PS egna lager.

Vill ni ha objektet till en annan leveransadress, ändra denna på ditt konto innan du lägger bud

Visning ej möjlig

Hämtning ej möjlig.
Objektet skickas automatiskt (endast inom Sverige) efter att objektet är betalt. Vill ni ha objektet till en annan leveransadress, ändra denna på ditt konto innan du lägger bud.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Ha gärna fakturakopia till hans när ni kommer till  utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avveckling

Ett bolag ska lägga ner en del av sin verksamhet och behöver då hjälp med att tömma lokaler och sälja av utrustning de inte längre behöver. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.