Auktionen avslutas

Torsdag, 2026-09-17 14:06

21H 18M

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

SERVICEAVGIFT: 16% av vinnande bud , minst 250 SEK (EXKL 25% MOMS)

Nuvarande bud

Inget bud

exkl 25% moms

Inget reservationspris

DITT BUD MÅSTE VARA MINST 100 SEK

SEK

Har du några frågor om objektet?

Customer Support

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Grå klinker i storlek 15x15 cm för golv och vägg

  • 1563342
  • 00000 WEBBLAGER

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 188kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp

Grå klinker i storlek 15x15 cm för golv och vägg

En stilren grå klinker som passar in i de flesta miljöer. Ett utmärkt val för exempelvis badrum, hall eller tvättstuga. Kanterna är rektifierade och kan monteras med minimal tjocklek på fogen.

Namn: Calx Antracite Rect, art nr. 5741
Storlek: 15x15 cm
Tjocklek: 9 mm
Yta: Matt
Placering: Golv och vägg
Frostsäker: Ja 
Vikt: 840 kg 

 

Kvadratmeter:37,8

Marknadspris:22 493 kr 

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

PS Auction kan ej ombesörja frakt på detta objekt. Ni som kund har alltid möjligheten att själv anlita en transportör / speditör.

OBS! Att objekten inte är packade/emballerade om inget annat sagts

Ingen visning. 

Vi erbjuder utlämning i
Jönköping, Stockholm, Göteborg, Malmö

Adress till utlämningsstället får du när du bokar var du vill hämta.

Lasthjälp finns!

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Ha gärna fakturakopia till hans när ni kommer till  utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.