Transparenta champagneglas på fot med Chandon-logotyp, lämpade för servering och event.
Egensk.
Märke: Chandon
Material: Plast
Färg: Transparent
Höjd: 20 cm
Logotyp och text
Auktionen avslutas
Tisdag, 2026-09-08 15:24
Auktionen avslutad
SERVICEAVGIFT: 16% av vinnande bud , minst 250 SEK (EXKL 25% MOMS)
Frakt möjlig, se fraktfliken
Nuvarande bud
200 SEK
200 SEK = 17.93 EUR
exkl 25% moms
Inget reservationspris
Såld
En hållbar handling
Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 47kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer
Transparenta champagneglas på fot med Chandon-logotyp, lämpade för servering och event.
Egensk.
Märke: Chandon
Material: Plast
Färg: Transparent
Höjd: 20 cm
Logotyp och text
Vi hanterar endast adress- och leveransuppgifter som finns registrerade på ert konto. Det går bra att lägga in en alternativ leveransadress direkt i kontot vid behov.
Adresser som skickas via e-post kommer inte att beaktas eller besvaras.
För att boka frakt av pallgods kontaktar du vår handläggare. Nedan hittar du vägledande prisexempel för leveranser till Stockholm, Malmö, Sundsvall, Kiruna och Göteborg. Bor du nära någon av dessa orter är fraktkostnaden vanligtvis liknande. Observera att priserna är inklusive 25 % moms och endast är riktvärden – för exakt pris och bokningstidpunkt behöver du alltid kontakta handläggaren.
Viktigt: Priserna nedan gäller per pallplats. Större eller skrymmande gods kan uppta fler pallplatser, vilket påverkar den totala fraktkostnaden. Kika på bild och mått och var noga med att kontakta handläggare för en korrekt prisuppgift.
Prisexempel för pallgods (inkl. moms):
Stockholm
Helpall (120x80 cm): 1800 kr
Malmö
Sundsvall
Kiruna
Helpall (120x80 cm): 3700 kr
Halvpall (60x80 cm): 2800 kr
Göteborg
Priserna avser transport från vårt lager till angiven leveransadress och inkluderar hantering samt grundläggande leveranssäkerhet. För specialtjänster (t.ex. expressleverans eller extra emballage) samt leveranser till andra orter ber vi dig kontakta handläggaren för offert.
Egna fraktlappar
Om du önskar använda egna fraktlappar går det bra. I dessa fall debiteras kostnad för emballage och hantering enligt nedan:
Minsta debitering: 15 minuter per objekt, upp till 4 objekt
Resterande objekt: Ingår, även om den totala hanteringstiden överstiger 1 timme
Timkostnad: 895 kr per timme, exklusive moms
Ingen visning möjlig
Hämtning: Hämtning sker på Ekslingan 4, Väla i Helsingborg, måndag–fredag kl. 11.00–14.00. Objekt ska hämtas inom tre veckor från avslutad auktion. Därefter debiteras 20 kr per dag för mindre objekt som ryms på hylla och 100 kr per pallplats och dag för större objekt.
Lasthjälp: Ingen lasthjälp finns på plats, varken för handlastning eller med truck. Medtag egen lasthjälp, utrustning och emballage.
Vägbeskrivning: Lokalen ligger bakom Leos Lekland och bredvid Tretorn.
Frakt: Frakt kan i vissa fall köpas till. Se fliken Frakt.
Ej hämtade objekt: Objekt kan mot kostnad skickas till köparen. Frakt, emballage och hantering bekostas av köparen och en administrativ avgift på 100 kr exkl. moms tillkommer.
Förverkande: Om objektet inte hämtas och lagerkostnaden når objektets värde, eller senast efter 42 dagar, kan objektet säljas på nytt. Köparen förlorar då rätten till objektet och återbetalning.
Villkoren gäller samtliga kunder för att säkerställa en rättvis och effektiv lagerhantering.
Överskottsgods
Vissa bolag har ett överskott på vissa varor, t ex handverktyg, som de behöver hjälp med att sälja av. PS Auction agerar då som en extra försäljningskanal för uppdragsgivaren.
Auktionerna kännetecknas ofta av stora volymer, låga reservationspriser och fri frakt.
Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en helt frivillig försäljning.
Dela via E-post
Serviceavgift
Serviceavgift är den avgift som PS tar ut från budgivaren för nyttjandet av vår budgivningstjänst
Inget reservationspris
Det är inget reservationspris på detta objekt. Det högsta budet kommer därmed alltid vara ett vinnande bud.
Reservationspris ej uppnått
Budet har inte nått upp till det reservationspris som säljaren vill ha för att släppa objektet. Om auktionen avslutas utan att reservationspriset uppnåtts så kommer ett av följande hända. 1) Säljaren godkänner budet och en faktura skickas till budgivaren inom 3 arbetsdagar. 2) En handläggare från PS Auction ringer upp budgivaren för att förhandla om priset inom 3 arbetsdagar. 3) Säljaren godkänner INTE budet. Objektet säljs inte alls eller läggs ut på auktion på nytt.
Reservationspris uppnått
Budet har nått upp till det reservationspris som säljaren vill ha för att släppa objektet. Såvida inget oförutsett händer så kommer budgivaren få en faktura på objektet efter avslutad auktion.
Vill du testa nya PS Auction?
Upplev en snabbare och modernare auktionssajt med förbättrad sökning.
Logga in
Logga in med BankID