Auktionen avslutas

Torsdag, 2026-11-05 15:30

21H 48M

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

SERVICEAVGIFT: 16% av vinnande bud , minst 250 SEK (EXKL 25% MOMS)

Frakt möjlig, se fraktfliken

Nuvarande bud

1 900 SEK

1900 SEK = 173.27 EUR

exkl 25% moms

Reservationspris ej uppnått

DITT BUD MÅSTE VARA MINST 2 000 SEK

SEK

Har du några frågor om objektet?

Göran Stömne

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

Sälj med oss

Hydarulisk handpump & Cylinder 20 Ton

  • 1592860
  • 80291 Gävle

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 113kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Skick på objekt Normal

Hydraulisk Handpump - 0.39 L
Oljevolym: 0.39 L
Pump: 2-stegsutförande
---
Lågbyggd Cylinder 20 Ton - Flersteg
Kapacitet steg 1: 20 Ton
Kapacitet stef 2: 9 Ton
Slaglängd: 26mm
Min.höjd: 52mm
Oljemängd: 0.041 L
Snabbkoppling

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Önskas transporthjälp (endast inom Sverige), kontakta ansvarig handläggare.

80291 GÄVLE

Visning sker efter överenskommelse med handläggaren. 


Kontakta Göran Stömne vid intresse för visning.
goran.stomne@ps.se

80291 GÄVLE
Utlämning sker efter överenskommelse med handläggaren. Dock senast 7 dagar efter avslutad auktion.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Ha gärna fakturakopia till hans när ni kommer till  utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.