En Svensk klassiker som man sällan finner till salu nuförtiden.
Bilen är i orginalt utförande förutom nyare typ av hjul.
Omlackad på 90 talet. Blank och fin i lacken. Finns några blåsor och rostuppslag men får anses vara i gott skick med hänsyn till ålder,
Underredet är i fint skick utan rost eller tidigare rostlagningar.
Inredning i gott skick utan större skador. Orginalradio och bensinvärmare.
Går fint i motor och drivlina.
Bilen finns i Charlottenberg i Värmland och är besiktigad påställd och fullt körbar.