Auktionen avslutas

Söndag, 2023-06-18 15:28

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

1 st Eli star ljusstake + 1 st stjärna Star Trading Alice - Frakt ingår (778)

  • 1041005
  • 25400 Helsingborg

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 128kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Skick på objekt Ny/oanvänd

Ljusstake Star Trading Eli 218-77

Grafit grå träljusstake med 5 ljuskällor och guldmålad dekoration, lätt att placera och skapar en härlig julstämmning både i fönster och inne i rummet på tex en hylla eller skänk.

  • Ljusfärg: Klar
  • Antal lampor: 5
  • Strömbrytare: Ja
  • Medellivslängd (h): 1000
  • Total effekt (W): 15,00
  • Lampans strömstyrka (mA): 55
  • Lampans Effekt (W): 3
  • Lampans Spänning (V): 55V
  • Volt: 230V AC
  • Anslutningskabelns längd (cm): 180

 

 

Stjärna Star Trading Alice

  • Anslutningskabelns färg: Transparent
  • Ljusfärg: Varmvit
  • Användningsområde: Utomhus
  • Antal lampor: 12
  • Ljuskälla ingår: Ja
  • Typ av ljuskälla: LED
  • Sockel: Ej utbytbar
  • Batteriinformation: 3 batterier AA ingår ej. Livstid ca 80h.
  • Timer: 6 h på, 18 h av, repeterande
  • Strömbrytare: Integrerad
  • Medellivslängd (h): 7000
  • Total effekt (W): 0,43
  • Lampans strömstyrka (mA): 12
  • Lampans Effekt (W): 0.036
  • Lampans Spänning (V): 3V
  • Volt: 4,5V DC

Anmärkningar

Blandat nytt med returgods. Skick bedöms som nyskick.

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ingår inom Sverige!

Produkten skickas med automatik, vanligtvis 2-3 arbetsdagar efter fullgjord betalning till angiven adress på ditt konto (endast inom Sverige). Leveranssättet som används är Schenker ombud (utkörning ingår ej). Andra fraktsätt kan förekomma vid behov. 

Paketet hamnar på det ombud som Schenker anser vara standarombud för adressen. Det går att söka här: https://www.dbschenker.com/se-sv/foretag/kontakta-oss/sok-ombud

Observera att vi inte kan ta emot ändringar av leveransadresser via telefon eller e-post. Alternativ leveransadress kan läggas in under kontouppgifter.

  • Föraviseras av Packflow (kontrollera och godkänn Packflow om det hamnar i spamkorgen). Via spårningslänken kan du också hämta ut paketet utan att fått en avisering genom att lämna sändningsid på det ombud som står via länken.

  • Aviseras med SMS (dag 1 och 5) och brev (dag 7).

  • Returneras efter 14 dagar på servicestället.

  • Skulle du ej få någon avisering inom 7 dagar så kontakta handläggaren för information. 

  • Ej uthämtade paket debiteras med kostnader för returfrakt och ny frakt utan undantag med hänvisning till ovan punkter.

Har du frågor om leveransen? Skicka ett mail till jimmy.ingvarsson@ps.se där du anger objektsnummer, leveransadress och användarnamn.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Överskottsgods

Vissa bolag har ett överskott på vissa varor, t ex handverktyg, som de behöver hjälp med att sälja av. PS agerar då som en extra försäljningskanal för uppdragsgivaren.

Auktionerna kännetecknas ofta av stora volymer, låga reservationspriser och fri frakt.

Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en helt frivillig försäljning.