Auktionen avslutas

Onsdag, 2023-08-23 10:06

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Julbord med övernattning på Knarrholmen för 4 personer

  • 1058226
  • Västra Frölunda

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 175kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp

Alla intäkter från denna auktion går oavkortat till Insamlingsstiftelsen för Drottning Silvias barnsjukhus.

Insamlingsstiftelsen för Drottning Silvias barnsjukhus arbetar för att skapa glädje för de barn och familjer som kämpar i sin vardag på Sveriges största barnsjukhus.
Läs gärna mer om vad pengarna går till här: www.gladjelaker.se

Objektsinformation:
Nu har du chansen att buda hem julbord för 4 personer med övernattning på fantastiska Knarrholmen i Göteborgs skärgård.

Julbord där havets läckerheter står i fokus, så även julbordsklassiker och årets nyhet med inslag av vilt.
I Julbordet ingår, förutom maten, välkomstmingel med glögg och tilltugg, stämningsfull julmusik och Knarrholmens gottebord. 

Vakna sedan upp utvilad och med ny energi i något av deras härliga gästrum. Här kombineras hög kvalitet i ett omsorgsfullt arkitektoniskt uttryck med största möjliga miljöhänsyn. Alla med ett strandnära läge, såklart!

Läs mer om Knarrholmen här

Viktig info

Detta objekt tillhör välgörenhetsauktionen Barngolfen 2025. Alla bud är bindande och alla intäkter från denna auktion går oavkortat till Insamlingsstiftelsen för Drottning Silvias barnsjukhus

 

Objektet skickas inom Sverige till din angivna adress hos PS. Frakt ingår. Fraktar EJ till utlandet. Kontrollera att rätt leveransadress är angiven i din profil

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.