Auktionen avslutas

Torsdag, 2024-02-15 15:57

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Samling med Kläder / Dam & Herr - Lyle & Scott med mera

  • 1065463
  • 91193 Vännäs

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 105kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp

Samling med Kläder / Dam & Herr - Lyle & Scott med mera

Lyle&Scott:

  • 3st västar brun 10-11år, 12-13år, 14-15år
  • 3st västar svart 10-11år, 12-13år, 14-15år
  • 4st t-shirt (2 blå, 2 vita) 10-11år
  • 2st t-shirt (1 blå, 1 vit) 14-15år
  • 4st t-shirt (2 blå, 2 vit) 12-13år
  • 6st pikétröja (3 blå, 3 vit) blandade ungdomsstorlekar
  • 5st kepsar (3 blå, 2 svart) one size


Övriga märken:

  • 5st träningsbyxa OFC svart storlek S
  • 5st träningsbyxa OFC svart storlek M
  • 4st träningsbyxa OFC svart storlek L
  • 2st Damjacka softshell Dobsom storlek 42 och 36
  • 4st damjacka fodrad med snölås Icepeak storlek 42, 38, 36, 38.
  • 6st sweatshirt Master Edition grå, storlek M, XL, XL, M, L, 2XL


Samt mindre mängd damkläder se bilder

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.