Borrigg Nemek 407-RT - 2004
- Fabrikat: Nemek
- Modell: 407-RT
- Tillverkningsår: 2004
- Timmar enligt mätare: 15058
- Serie nr: 67024
- Vikt: 7000kg
- 92Kw
- Komplett Borrig med borrstänger och kronor.
- Diverse leder/kolvar slitna.
- Fuktar hydraulolja på flertal ställen.
- Ena drivbandet nyare (det äldre ganska slitet).
- Behöver översyn.
- Flertalet hydraulslangar skadade/nötta.
- Kablar till svetsen finns ej.
Se bilder
Uppdaterad info om visning, se under fliken visning.