ATT REPA HAR ALDRIG VARIT SÅ LÄTT - mindre skador, repor på ytan kan nu enkelt repareras med vår möbelreparationssats. Reparationen sker genom att fylla den djupare håligheten med vax och rita upp trästrukturen med lämplig markörfärg.
UNIVERSAL - setet låter dig snabbt reparera skador själv paneler, möbler, dörrar och andra produkter gjorda av trä och träbaserade material .
HUR MAN ANVÄNDER? - efter att ha använt reparationssatsen behöver du inte vänta "åldrar" på att allt ska torka. Markörerna torkar snabbt. Men det är inte allt beläggningen på reparationsplatsen är reptålig . Underlacken i form av en halvhård vaxkrita appliceras utan problem, det hela kompletteras med en markör i samma färg innehåller ett oljebaserat bläck som är resistent mot tvätt. garanterar en långvarig effekt.
UPP TILL 6 OLIKA FÄRGER I SETET - en rik uppsättning färger som ingår i setet så många som 6 olika: ek, körsbär, mahogny, lönn, valnöt, svart gör att du kan använda den till möbler i ljusa, mörka och medelstora färger .
SPECIFIKATION
antal färger: 6: ek, körsbär, mahogny, lönn, valnöt, svart;
typ: markörer + vax;
material: plast;
dimensioner: 21 / 16,5 / 4,5 cm;
vikt i förpackningen: 0,17 kg.
I SET
6 markörer
6 vaxkritor
Auktionen avslutas
Söndag, 2024-04-28 19:18
Auktionen avslutad
Har du några frågor om objektet?
Daniel Fritzson
Frågor angående frakt
5 st Kit med 6 pennor i varje för reparation av möbler & panel
Såld
En hållbar handling
Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 13kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer
Ingen visning möjlig.
Hämtning ej möjligt.
Vill ni ha objektet till en annan leveransadress, ändra denna på ditt konto innan du lägger bud.
Överskottsgods
Vissa bolag har ett överskott på vissa varor, t ex handverktyg, som de behöver hjälp med att sälja av. PS agerar då som en extra försäljningskanal för uppdragsgivaren.
Auktionerna kännetecknas ofta av stora volymer, låga reservationspriser och fri frakt.
Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en helt frivillig försäljning.