Under dokumentering uppmärksammades,
- Trasig plast och avsaknad av nedre lampa i lysarmatur på högra baklyktan
- Trasig plast runt backspegel på passagerar-sidan
- Repor och skav förekommer runtom på fordonet
- Parkeringskador
- Stenskott
- Foilerad
Se bilder för en tydligare uppfattning utav ovanstående.
Fordonsrelaterade skulder medföljer fordonet, du kan läsa mer om detta här: https://transportstyrelsen.se/sv/vagtrafik/Fordon/Fordonsrelaterade-skulder/
Vi rekommenderar att du som köpare själv kontrollerar det aktuella skuldläget innan du budar på bilen. Detta görs genom att ringa till Transportstyrelsens talsvar på telefon 0771-141516.
Observera! Om bilen säljs utanför Sverige/ Export så kommer registreringsskyltarna att plockas bort. Fordonet levereras avställt och utan försäkring för att transporteras på väg.