MAN LION`S COACH L BUSS med ca 57 platser.
OBS Auktions firman har ej provkört detta objekt.
Vindrutan har spricka och stenskott.
Skador och repor finns runt bussen.
Drivaxlar urplockade där den står nu men kan åter monteras om köpare önskar detta.
Generator laddar ej ström.
Diverse felkoder finns (se bilder)
Buss behöver service.
Övrig info:
Fabrikat Man
Modell Lion`s Coach L
Fordonsår / Modellår 2016 / 2017
Registreringsnummer YEG405
Chassinr / VIN WMAR08ZZ4HT024824
Status Avställd
Import / Införsel Nej
Först registrerad 2016-12-12
Trafik i Sverige 2016-12-22
Antal ägare 1
Senaste ägarbyte 2016-12-22
Senast besiktigad 2023-09-14
Mätarställning (besiktning) 52 818 mil
Nästa besiktning senast 2024-09-30
Utsläppsklass Euro 6
Årlig skatt1103 SEK