Auktionen avslutas

Torsdag, 2024-10-31 12:32

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Dragbil Renault Master 3.5 T 2.3 dCi -2012

  • 1237167
  • 94473 Piteå

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 7866kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Fabrikat Renault
Modell Master Chassi Cab 3.5 T
Registreringsnummer MSZ977
Chassinummer/VIN VF1VBU4J247252415
Årsmodell 2012
Tillverkningsår 2012
Mätarställning (km) 170050 km, Enligt mätaren.
Motor 2.3 dCi
Motoreffekt 125
Växellåda Manuell
Drivmedel Diesel
Totalvikt (kg) 3500
Tjänstevikt (kg) 2745
Max lastvikt (kg) 1290 kg.
Max släpvagnsvikt, B-körkort (kg) 750
Antal nycklar 1, Stycken.
Sittplatser 3, Stycken.
Färg Röd
Servicehistorik Okänt.
Besiktad (datum) 2024-06-04
Första månad i trafik (ÅÅÅÅMM) 2012-08-08
Årsskatt 7985 kronor.
Utrustning 6-växlad, ABS bromsar, AC, Airbag fram (förare), Centrallås, Elhissar, fram, Elspeglar, Motorvärmare, Multiratt, Radio, Regnsensor
Däck Dubbdäck
Skick på vinterdäck Bra
Skick på objekt Normal

Dragare Renault Master 3.5 T 2.3 dCi.

Trailern som ligger på ett eget objekt (1237163) passar denna dragbil.

Registreringsnummer: MSZ977.

Årsmodell: 2012.

Mätarställning: 170050 km, Enligt mätaren.

Senast godkända besiktning: 2024-06-04.

Dubbade vinterdäck på stålfälgar; 225/65R16C, Cirka 80% kvarstår av mönsterdjupet. 

Bilen är utrustad med luftfjädrad bakaxel och vändskiva. 

Förvaringsskåp bakom hytten. 

Motorvärmare & kupéuttag. 

Bilen är uppstartad, enklare funktionstestad av oss. 

Se bilder, Rekommenderar visning. 

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.