Auktionen avslutas

Torsdag, 2024-09-12 15:45

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Nissan Navara Dubbelhytt 3.0 dCi V6 4x4 Automatisk, 231hk, 2012

  • 1245775
  • 71196 Storå

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 4794kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Fabrikat Nissan
Modell Navara Dubbelhytt
Registreringsnummer LZW562
Chassinummer/VIN VSKCAND40U0464948
Årsmodell 2012
Tillverkningsår 2012
Mätarställning (km) 325000
Motor 3.0 dCi V6 4x4
Motoreffekt 231
Växellåda Automat
Drivmedel Diesel
Totalvikt (kg) 3010
Tjänstevikt (kg) 2225
Max lastvikt (kg) 785
Max släpvagnsvikt, B-körkort (kg) 750
Färg Grå
Servicehistorik Servicebok finns
Fordonsstatus i trafik
Besiktad (datum) 2024-01-12
Besiktas senast 2025-02-28
Första månad i trafik (ÅÅÅÅMM) 2012-07-06
Årsskatt 8350
Skick på vinterdäck Reparationsobjekt
Skick på objekt Reparationsobjekt
Skick på objekt Reperationsobjekt

Nissan Navara 3,0 V6 Automat med flakkåpa som egentligen är i ett ganska bra skick men har diverse anmärkningar ,se rapport från bilverkstad. T.ex felkoder på DPF, läckage intercooler, m.m

Bilen är besiktad, påställd och körbar men är orkeslös.

Säljes som reparationsobjekt. 

 

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.