Släpvagn gallersläp Niewiadow Reg.nr: SKG061 Denna släpvagn säljes som ett reparationsobjekt pga skador på vagnen.
Fordonsår: 2017
Fordonsslag: Släpvagn
Dragarmen är skadad och knäckt, böjd se bilder i bildserien ovan. Trasiga bromsljus och lampor förekommer på vagnen. Repor och skav förekommer runt om vagnen.
Identifieringsnummer: SZRB10000H0018603
Senast godkända besiktning: 2017-08-16
Besiktigas senast: 2022-01-31
Körförbud: 2022-02-01
Utebliven kontrollbesiktning
Längd: 3850 mm
Bredd: 1785 mm
Höjd: 850 mm
Max lastvikt: 545 kg
Lastutrymmets längd: 2650 mm
Fordonsrelaterade skulder medföljer fordonet, du kan läsa mer om detta här: https://transportstyrelsen.se/sv/vagtrafik/Fordon/Fordonsrelaterade-skulder/
Vi rekommenderar att du som köpare själv kontrollerar det aktuella skuldläget innan du budar på bilen. Detta görs genom att ringa till Transportstyrelsens talsvar på telefon 0771-141516.
•OBS! Om bilen säljs utanför Sverige/ Export så kommer registreringsskyltarna att plockas bort. Fordonet levereras avställt och utan försäkring för att transporteras på väg.
Överställning / Leverans kan dröja upp till 14 dagar då fordonen skall ställas över från konkursboet till PS Fordon. Överställning av fordonet kan ej ske innan detta är gjort.
Ställs fordonet över till PS Fordon under auktionstiden så kommer leverans kunna ske så snart auktionsfirman mottagit betalning.