Isuzu D-Max Crew Cab 1.9 4WD från 2018 som endast gått 45248km.
Bilen har gått inom gruvindustrin så den är dels väldigt smutsig, men har även gott om skrap, skav, bucklor och skador.
Bilen står på plåtfälgar med grovmönstrade däck, med ganska slitet mönsterdjup.
Bilen är uppstartad och endast enklare testkörd.
Testades att skifta mellan 2wd/4wd samt 4wd låg utan problem.
Ingen djupare test utförd.
Vi rekommenderar intressenter att komma på visning på onsdag
Ungefärliga fraktpriser inom Sverige.
Stockholm. 8.145 kr exkl moms
Göteborg. 12.465 kr exkl moms
Malmö. 13.875 kr exkl moms.
Dessa fraktpriser ni ser är till större städer. Ni får själv uppskatta prisbilden om den skall någon annanstans. Mer exakt prisuppgift kan ges efter avslutad auktion.
(Upphämtning av fordon kommer att ske inom ca 14 dagar. Ibland längre)
OBS: VIKTIG INFO FÖR UTLÄNSKA KÖPARE.
Om bilen säljs utanför Sverige/Export så kommer registreringsskyltar att plockas bort. Det är då upp till dig som köpare att ta med egna registreringsskyltar.
Skickas en transport att hämta bilen.
Har EJ lastbilen egna ramper så rekommenderar vi att ni bokar en bärgarbil ex Assistanskåren som hjälper till att lyfta över bilen. Kostnader för detta får ni som köpare själv betala direkt till hjälpande företag.
Utländska köpare MÅSTE informera ansvarig handläggare i god tid före utlämning/hämtning. Hämtning får gärna ske onsdagar. 07,00-16,00. Övriga vardagar 07,00-16,00 men måste bokas eftersom vi inte alltid finns på plats.
Kommer inte köpare själv så måste köparen maila vilket företag som kommer samt vilket fordon dom skall hämta.
Fraktbolaget måste veta vad som skall hämtas. Gärna ett registreringsnummer eller en kopia på fakturan. CMR dokument rekommenderas.
Vi rekommenderar att utländska köpare ordnar med egen frakt. Exempel: MULLO Transport/Euro Transport eller liknande.