Auktionen avslutas

Fredag, 2025-05-30 14:00

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du några frågor om objektet?

Customer Support

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

TheLight Velvet 1 Super Soft – IP54 LED Panel

  • 1297313
  • 11425 Stockholm

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 1280kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp

TheLight Velvet 1 Super Soft – IP54 LED Panel

Antal : 2 st

En professionell high-end LED-panel som används i film-, TV- och broadcastproduktion där man kräver extremt mjukt ljus, robust byggkvalitet och vädertålighet.

Specifikationer – TheLight Velvet 1 Super Soft:

 

 

  • Typ: 1x1 LED-panel med inbyggd diffusor
  • Ljus: Mjukt, skuggfritt och flickerfritt (super soft)
  • Färgtemperatur: Bi-color, justerbar från 2700K till 6500K
  • CRI/TLCI: 95+
  • IP-klassning: IP54 – väder- och dammskyddad för utomhusbruk
  • Styrning: DMX, manuell dimring, trådlös kontroll (beroende på modell)
  • Byggkvalitet: Aluminiumkropp med integrerad strömförsörjning
  • Montering: V-mount eller spigot

 

 

 

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Ingen visning planerad.

Utlämningen sker torsdagen den 5/6 mellan klockan 10.00 till 12.00

Objekten lämnas ut vid medtag av digitalfaktura, ifall ombud hämtar skall det finnas fullmakt och fotokopia på körkort av köparen.

Adress: Fås utav handläggare efter vunnen auktion.

Vid övriga frågor, kontakta Customer support: info@ps.se

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.