Auktionen avslutas

Torsdag, 2025-03-20 11:10

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du några frågor om objektet?

Pelle Holmström

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Pelarslipmaskin Arboga KU8

  • 1300481
  • 93146 Skellefteå
  • Sverige
Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp

Pelarslipmaskin Arboga KU8.

Objektet har använts i skola/slöjdsal och har sina år på nacken.

Vi har ej kunnat testa objekten. När dom plockades ut så fungerade dom.

 

OBS: Objektet finns i markplan i närhet av ytterdörr men köpare ansvarar själv för att bära ut objektet. Medtag bärhjälp, lyfthjälp, skridskor, pirra, palldragare, domkraft, pallar, mm. Det finns inga hjälpmedel på plats.

Anmärkningar

PS: Dolda fel kan förekomma eftersom vi ej kunnat testa objektet.

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Skellefteå/Sjungande Dalen 93146 Skellefteå, Sverige

 

Visning sker efter anmälan till handläggare pelle.holmstrom@ps.se

Anmälan skall vara inne senast måndag 17/3 klockan 13.00.

Märk anmälan med: För & efternamn samt Snickerimaskiner.

 

Visning sker Tisdag 18/3 klockan 15.00

Visningsadress får ni på mail senast måndag em.

 

Objektn finns i Skellefteå. EJ PS lokal.

Utlämning sker Fredag 28/3 Klockan 14.00. (Respektera dag och tid)

Frågor: pelle.holmstrom@ps.se

 

Objekten finns i Skellefteå. EJ PS lokal.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.