Kundtjänst håller stängt från  kl.12 den 19 juni pga midsommar och öppnar igen kl.9 på måndag 23 juni

Trevlig midsommar!

Auktionen avslutas

Onsdag, 2025-06-18 16:39

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du några frågor om objektet?

Pelle Holmström

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Bandsåg MiniMax S45

  • 1300684
  • 93451 Byske

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 301kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Fabrikat MiniMax
Modell S45

Bandsåg MiniMax S45.

151 kg

2001:a

3 fas/16 amp.

Extra sågband medföljer.

Uppstartad och fungerar. Ej funktionstestad.

 

Egen frakt får ordnas men lasthjälp finns på plats. Objektet står i Byske. Ej PS lokal

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Byske 93451 Byske

 

Visning sker efter anmälan till pelle.holmstrom@ps.se senast måndag 16/6. kl 13.00.

Visning sker Tisdag 17/6 klockan 13.00

Märk anmälan med för & efternamn och Byske.

Under måndag em får ni visningsadress på mail.

 

Objektet finns i 93451 Byske. EJ PS lokal.

Utlämning sker efter överenskommelse med handläggare pelle.holmstrom@ps.se

Objektet finns i 93451 Byske. EJ PS lokal.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.