Auktionen avslutas

Onsdag, 2025-03-12 10:47

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Industrihall / ståhall, cirka 360 kvadratmeter (1)

  • 1313458
  • 21144 Malmö

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 7530kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp

Hallen är cirka 360 kvadratmeter stor. Cirka 20 meter bred, 18 meter lång och 5,7 meter hög.

Säljaren har skapat ritningar se bifogade PDF. Ritningarna är inte original utan framtagna av en arkitekt i efter hand och kan därför avvika något från verkligheten.

Hallen är idag monterad men kommer att demonteras av säljaren efter avslutad auktion.

Han kommer även att plocka ner den korrigerad plåten som följer med hallen. Isolering, väggar och eventuella fönster kanske man kan få med på köpet om det är i bra skicka.

Hallen kan hämtas några veckor efter avslutad auktion, vi kommer att hålla kontakt för att bestämma närmare.

Lasthjälp kommer att finnas på plats för lastning.

OBS! kolla PDF filerna.

 

  • Visning kommer att ske måndag den 10/3 kl 12:30 på.
  • Strandridaregatan 12, 231 61 Trelleborg
Fasadritning Ritning

Anmärkningar

Visningstillfället är uppdaterat.

Bilderna som visas är från 1 av hallarna och kanske inte ser exakt likadan ut som den ni budar på i detta rop.

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Önskas transporthjälp, kontakta ansvarig handläggare.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avveckling

Ett bolag ska lägga ner en del av sin verksamhet och behöver då hjälp med att tömma lokaler och sälja av utrustning de inte längre behöver. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.