Auktionen avslutas

Tisdag, 2025-04-15 12:50

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du några frågor om objektet?

Customer Support

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Värmekamera med FLIR-teknik - DJI Zenmuse XT2

  • 1333971
  • 43153 Mölndal
  • Sverige

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 2577kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp

Värmekamera med FLIR-teknik - DJI Zenmuse XT2

  • Kombinerad värme- och RGB-kamera med gimbal för drönare
  • Utrustad med FLIR-termisk sensor och visuell sensor för avancerade inspektionsuppdrag

Specifikationer:

  • Fabrikat: DJI
  • Modell: Zenmuse XT2
  • Sensorer: FLIR värmekamera + visuell kamera
  • Användningsområde: Inspektion, räddning, industri, övervakning
  • Kompatibilitet: DJI-drönare (ex. Matrice-serien)
  • Gimbal: Integrerad, 3-axlig stabilisering
  • Tillbehör: Förvaringsväska, lins, snabbstartsguide

Skick:

  • Lins har enligt inlämnare solskada men enheten uppges fungera

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

IVP JR , Sverige

Ingen visning planerad.

Fredag 25 April 2025 09:00 - 11:00

Argongatan 6 43153 Göteborg, Sverige

Utlämning sker från PS Auctions lokaler i Mölndal. Utsatt datum och tid är enda möjliga tillfälle för hämtning. Utlämningen görs från baksidan av fastigheten.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.