Fysiska egenskaper
● Mått: 144 × 87 × 24 mm
● Vikt: 700 g
● Dragkraft: 30 kg
Material och konstruktion
● Magnetisk svetsfixtur i slitstark metall
● Dubbla strömbrytare för enkel hantering
● Integrerad gradskiva med ±2° tolerans
● Vinkelinställning: 15° till 210°
Design och funktion
WM11-S är en kompakt och smidig svetsmagnet för dig som kräver precision i trånga utrymmen. Den justerbara vinkeln gör det enkelt att arbeta med både raka och sneda sammanfogningar. Magneten låses säkert i vald position och underlättar svetsning, montering och arbete med metallprofiler.
Användningsområden
● Fixera plåtar och profiler i önskad vinkel vid svetsning
● Hålla material på plats vid kapning eller borrning
● Hjälpmedel vid montage av ramar, stag eller rör
● Perfekt för trånga utrymmen där traditionella fixturer inte får plats
Auktionen avslutas
Lördag, 2025-04-12 18:02
Auktionen avslutad
Har du några frågor om objektet?
Joakim Beijer
För frakt- och objektfrågor kundservice@etetrading.com
2 st Justerbara vinkelmagneter WM11-S – 30 kg dragkraft (15°–210°) - Fri frakt
Såld
En hållbar handling
Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 23kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer
Skick på objekt | Ny/oanvänd |
---|
Objektet skickas automatiskt då frakt ingår till den registrerade adressen (endast inom Sverige).
Objektet skickas vanligtvis inom 7-10 arbetsdagar efter erhållen betalning. Objektet hanteras direkt av säljande part och ej på PS egna lager.
Vill ni ha objektet till en annan leveransadress, ändra denna på ditt konto innan du lägger bud
Visning ej möjlig
Hämtning ej möjlig.
Objektet skickas automatiskt till den registrerade adressen (endast inom Sverige) efter att objektet är betalt. Vill ni ha objektet till en annan leveransadress, ändra denna på ditt konto innan du lägger bud.
Avyttring
Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.