Auktionen avslutas

Tisdag, 2025-05-27 14:22

Auktionen avslutad

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

Har du några frågor om objektet?

Daniel Fritzson

Frågor angående frakt

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Industriblåsare 1206 - Ronix Tools

  • 1370581
  • 51250 Svenljunga

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 38kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp
Skick på objekt Ny/oanvänd

Kompakt kraftpaket för rengöring och verkstad - Ronix Tools Germany –          
En mångsidig 500W industriblåsare med både blåsfunktion och dammsugarläge – perfekt för att snabbt och effektivt städa trädgården, bilen, verkstaden eller byggarbetsplatsen.       
Den kraftfulla motorn och vortex-designade fläktbladen ger stark luftkraft på upp till 2.3 m³/min. Med sex justerbara hastigheter anpassar du enkelt luftflödet efter uppgiften – från lätt damm till grov smuts.         
Maskinen väger bara 1,7 kg, har ett ergonomiskt handtag och praktisk låsknapp för kontinuerlig användning. Ett effektivt kylsystem förbättrar hållbarheten och med snabb växling till dammsugarfunktion får du två verktyg i ett.        
Bästa egenskaperna        
2-i-1: Blåsare och dammsugare        
Kraftfull 500W motor        
Vortex-fläkt för extra blåskraft        
6-stegs hastighetsreglering        
Låg vikt (1,7 kg)        
Ergonomiskt, halkskyddat handtag        
Låsknapp för kontinuerlig drift        
Effektivt kylsystem för lång livslängd        
Perfekt för bil, bygg, verkstad & trädgård        
Specifikationer        
Effekt: 500W        
Spänning: 220–240V        
Frekvens: 50–60Hz        
Max luftflöde: 2.3 m³/min        
Varvtal (obelastat): 0–13 000 rpm        
Vikt: 1,7 kg        
Ingår i förpackningen        
Industriblåsare        
Kolborstar        
Blåspåse        
Blåsrör        
Förpackad i Ronix färgkartong        
Maskinen är lätt (endast 1,7 kg), ergonomiskt utformad och har ett bekvämt låsknappsläge för kontinuerlig användning. Det effektiva kylsystemet ökar livslängden, och med snabb växling till dammsugare blir Ronix 1206 två verktyg i ett.

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Detta objekt går att få fraktat. Du väljer om du önskar frakt i samband med att du lägger ditt bud, så räknas frakten ut automatiskt. 

Om du glömt att välja frakt vid budgivningen, kan du välja till det genom att gå in på "Mina auktion" på ditt konto och klicka i frakt.
OBS! Detta måste göras innan auktionen avslutas

För snabbaste leverans av varan – välj frakt vid budgivningen

Vi skickar vanligtvis din vara inom 5-7 arbetsdagar efter erhållen betalning

Objekt som ej är hämtade efter utlämningsdagen kommer att skickas till er där en debitering av fraktkostnad kommer ske, om inget annat avtalats med ansvarig handläggare eller fraktansvarig..

Kindsvägen 44 51250 Svenljunga

Ingen visning planerad. Kontakta kundtjänst vid intresse. 

Kindsvägen 44 51250 Svenljunga

Utlämning sker efter tidsbokning på nedan länk.

Boka din tid för utlämning via länken: psauction.se/bokning 

Tidsbokning skall ske senast 3 dagar efter avslutad auktion.

Hämtning skall ha skett senast 14 dagar efter auktionsavslut annars debiteras du för en lagerhyra för utebliven hämtning.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.