Auktionen avslutas

Torsdag, 2026-02-05 13:12

20H 48M

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

SERVICEAVGIFT: 16% av vinnande bud , minst 250 SEK (EXKL 25% MOMS)

Nuvarande bud

2 100 SEK

2100 SEK = 199.4 EUR

exkl 25% moms

Inget reservationspris

DITT BUD MÅSTE VARA MINST 2 200 SEK

SEK

Har du några frågor om objektet?

Customer Support

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

Oljedimavskiljare – 3nine CLARA1000 – 2006

  • 1444857
  • 33532 Gnosjö

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 188kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp

Oljedimavskiljare – 3nine CLARA1000 – 2006

Specifikationer:

  • Tillverkare: 3nine AB, Sverige

  • Modell: CLARA1000

  • Serienummer: CL310-172-AA1199

  • Tillverkningsår: 2006

  • Effekt: 1,6 kW

  • Spänning: 380 V / 50 Hz

  • Vikt: 55 kg

  • Märkning: CE

Övrig information:

  • Roterande avskiljningsteknik för oljedimma och luftföroreningar

  • Utrustad med säkerhetsanvisning: får öppnas tidigast 5 minuter efter strömbortfall

  • Enheten står på pall med fäste för filter ovanpå

  • Patenterad teknologi från 3nine Separation Technology

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Ingen visning. 

Torsdag 12 Februari 2026 09:00 - 12:00

Adress för utlämning: Kommer på fakturan.

Datum & Tid:  9.00:00-12:00, 12/2

Övrig info:

  • PS Personal kommer finnas på plats under utlämningstiden som är satt. 
  • Verktyg för eventuell demontering finns ej på plats.

Betalningen måste vara oss tillhanda senast dagen innan utlämning. 

Har ni några frågor kring utlämningen vänligen kontatka Customer Support på telefonnummer 0771-10 11 00. 

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.