Auktionen avslutas

Fredag, 2025-12-05 10:00

2H 32M

Lägg till i kalender
Lägg till i Google Kalender Lägg till i Apple Kalender Lägg till i Outlook

Du kan här lägga in en påminnelse i din kalender innan auktionen avslutas

SERVICEAVGIFT: 16% av vinnande bud , minst 250 SEK (EXKL 25% MOMS)

Nuvarande bud

300 SEK

300 SEK = 27.34 EUR

exkl 25% moms

Reservationspris ej uppnått

DITT BUD MÅSTE VARA MINST 400 SEK

SEK

Har du några frågor om objektet?

Daniel Tollesson

Har du något du vill sälja
 

Hos oss är det
 

Snabbt - Enkelt - Smidigt

SÄLJ MED PS

LED-skärm inklusive ram och tillbehör - P10smdv 95x80 1:6 X06

  • 1453173
  • 43250 Varberg

En hållbar handling

Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 1200kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer

Info Frakt Visning Utlämning Auktionstyp

LED-skärm inklusive ram - P10smdv 95x80 1:6 X06

LED-skärm med ram och LINSN SB-8 senderbox med DVI input.

Modell: P10smdv 95x80 1:6 X06

Storlek: 570 cm bred 400 cm hög

Totalt 30 st kabinett á 95x80cm 192*160 pixlar per kabinett.

Alla kabinett fungerar med endast några små pixelfel här och där.

OBS! Skärmen är inte konfigurerad på rätt sätt i nuläget utan använder en yta som är 3 kabinett hög och 6 kabinett bred.

Köparen ansvarar själv för nedmontage. Kablage ingår mellan kabinetten.

Viktig info

Buden är bindande och serviceavgiften debiteras på alla objekt. Eventuella avvikelser från likvärdiga begagnade varor beskrivs under sektionen Anmärkningar i beskrivningen på objektet och därmed ansvarar inte PS för avvikelsen.
Objektet är EJ TESTAT av auktionsfirman om inget annat sägs i objektsbeskrivningen. Objektsbeskrivningen är framtagen efter bästa möjliga förmåga men är ej bindande i detalj.
OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Frakt ej möjlig på detta objekt

Ingen visning kommer erbjudas

Datum: Fredag 8/12

 

Tid: 08:00 -16:00  (vänligen respektera den satta tiden, då detta är tidsfönstret vi måste förhålla oss till)

 

Parkeringsmöjligheter: Bra

Utlämning sker från: Markplan

 

Adress: Finner ni på fakturan

 

OBS! Betalning skall vara gjord samt synlig för PS Auction. Objekten lämnas ut vid medtag av digital faktura, ifall ombud hämtar skall det finnas fullmakt och fotokopia på körkort av köparen.

Viktig info

Betalning skall vara oss tillhanda innan utlämning kan ske så betala i god tid. Betalningskvittens från bank och fakturauppgifter skall medtagas vid utlämningstillfället. 
Köparen skall själv på utsatt tid ombesörja hämtning, lastning, ev. nedmontering / emballering av objektet.

Gällande ej hämtade objekt i PS lokaler så har PS rätt att debitera upp 2500 kr ex moms / vecka per objekt

OBS! Eventuell pall och palltillbehör som syns på bilden ingår ej i objektet om detta inte är angett i beskrivningen.

Avyttring

Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.