Ett bord bestående av 6 stycken delar.
Bordet har tidigare nyttjats i skolverksamhet och skav/repor/inristningar/färg från pennor kan förekomma i mindre och större utsträckning. Skador från välta bord kan också förekomma.
Bilderna på det monterade bordet är ett visningsexemplar och bilderna som visar en större mängd bord är de bord som ingår i auktionsobjektet (notera att endast de antal bord som beskrivningen säger, är det som ingår i detta auktionsobjektet).
Fabrikat: Tranås Skolmöbler
Totaldiameter: ca 1550 mm
Höjd: ca 760 mm (något ställbar via justerbara fötter)
Bänkskivans tjocklek: ca 25 mm
Varje del har max/minsta bredd: ca 740/200 mm
Stativ: stål