Ett bord bestående av 6 stycken delar.
Bordet har tidigare nyttjats i skolverksamhet och skav/repor/inristningar/färg från pennor kan förekomma i mindre och större utsträckning. Skador från välta bord kan också förekomma.
Bilderna på det monterade bordet är ett visningsexemplar och bilderna som visar en större mängd bord är de bord som ingår i auktionsobjektet (notera att endast de antal bord som beskrivningen säger, är det som ingår i detta auktionsobjektet).
Fabrikat: Tranås Skolmöbler
Totaldiameter: ca 1550 mm
Höjd: ca 760 mm (något ställbar via justerbara fötter)
Bänkskivans tjocklek: ca 25 mm
Varje del har max/minsta bredd: ca 740/200 mm
Stativ: stål
Auktionen avslutas
Onsdag, 2026-01-14 14:51
2D 11H 2M
SERVICEAVGIFT: 140 SEK (EXKL 25% MOMS)
Frakt möjlig, se fraktfliken
Nuvarande bud
50 SEK
50 SEK = 4.67 EUR
exkl 25% moms
Inget reservationspris
DITT BUD MÅSTE VARA MINST 100 SEK
Har du några frågor om objektet?
Objektsfrågor Svenljunga
Frågor angående frakt
Runt bord i sex delar
Såld
Avslutad
En hållbar handling
Klimatavtrycket för ett motsvarande nyproducerat objekt är ca 25kg CO2 . Som jämförelse släpper hushållen i Sverige ut ungefär 7000kg per person årligen. Klicka här för att läsa mer
Detta objekt går att få fraktat.
För fraktoffert vänligen kontakta Frakt@ps.se i god tid innan auktionsavslut.
Vi skickar vanligtvis din vara inom 5-7 arbetsdagar efter erhållen betalning
Objekt som ej är hämtade efter utlämningsdagen kommer att skickas till er där en debitering av fraktkostnad kommer ske, om inget annat avtalats med ansvarig handläggare eller fraktansvarig..
Kindsvägen 44 51250 Svenljunga
Ingen visning planerad. Kontakta kundtjänst vid intresse.
Utlämning sker efter tidsbokning på nedan länk.
Boka din tid för utlämning via länken: psauction.se/bokning
Tidsbokning skall ske senast 3 dagar efter avslutad auktion.
Hämtning skall ha skett senast 14 dagar efter auktionsavslut annars debiteras du för en lagerhyra för utebliven hämtning.
Avyttring
Avyttring innebär att en uppdragsgivare har gods de önskar sälja. Det kan t ex vara ett förråd/lager som behövs tömmas, eller att bolaget har strukturerat om och inte behöver kontorsplatser/utrustning/mm längre. Detta skiljer sig från en konkursförsäljning då det är en frivillig försäljning.
Mer från auktionen